Сьогодні Україна відзначає День Європи разом з усією європейською спільнотою!

Дата: 09.05.2024 13:41

Свято започатковано Указом Президента України Володимиром Зеленським й відзначатиметься щорічно 9 травня!

Власне, День Європи було встановлено після завершення Другої світової війни, коли європейські країни почали продумувати принципи полі­тичної співпраці та економічної кооперації.

9 травня 1950 року французький міністр закордонних справ Роберт Шуман виступив з ініціативою налагодити в Європі спільну координа­цію та контроль за важкою промисловістю.

Унаслідок такого об’єднання ключові галузі військової промисловості також мали перейти під спільний контроль, що унеможливило б підготовку окремої країни до нової війни.

Нині вважається, що Декларація Шумана офіційно започаткувала процес європейської інтеграції. Саме тому в ЄС 9 травня відзначається День Європи.

Відтепер щороку ми вшановуватимемо нашу історичну єдність! Єдність, яка наближає мир! Спільними зусиллями було зупинено нацизм. Так само сьогодні маємо зупинити рашизм!

Це день нашої союзниці – Європи, частиною якою Україна була, є і буде!

Зі святом!

Долинський сільський голова Дмитро ЦЕРНА