Небезпека лісових пожеж!
Дата: 11.03.2024 10:57
Кількість переглядів: 76
Лісові пожежі знищують дерева і чагарники, будівлі та споруди. Ослаблені пожежами насадження стають вогнищами шкідливих захворювань, що призводить до загибелі не тільки уражених вогнем, а й сусідніх з ними посадок. В результаті пожеж знижуються захисні, водоохоронні та інші корисні властивості лісу, знищується флора і фауна.
Найтиповішими причинами виникнення лісової пожежі є:
• викинуті палаючий сірник, недопалок;
• багаття, розведені у місцях з сухою травою;
• підпал трави на лісових галявинах, прогалинах або стерні на полі біля лісу;
• сфокусовані уламками скла сонячні промені .
Залежно від того, в яких елементах лісу поширюється вогонь, пожежі поділяються на: низові, верхові, підземні (грунтові), а від швидкості просування крайки пожежі і висоти полум’я пожежі можуть бути слабкими, середньої сили і сильними. Найчастіше пожежі бувають низові.
-
Низові пожежі розповсюджуються тільки за грунтовим покривом (горіння хвойного підліску, опалого хвої, листя, кори, хмизу, пнів та ін.).
-
Верхові пожежі можуть бути швидкими і стійкими, в останньому випадку вогонь рухається суцільною стіною від грунтового покриву до крон дерев зі швидкістю до 8 км / год.
-
Підземні (грунтові) лісові пожежі, зазвичай, є розвитком низової пожежі. Вони виникають на ділянках з торф’яними грунтами. Горіння відбувається повільно, без полум’я.