Долинська сільська територіальна громада Подільського району Одеської області
Одеська область, Подільський район

Сільгоспвиробникам усіх форм власності (Сигналізаційне повідомлення №1 від 26.02.2024 р.)

Дата: 28.02.2024 09:38
Кількість переглядів: 43

Фото без опису

За даними фітосанітарних обстежень, у теплі, сонячні дні, при денній температурі повітря +7…+10 ˚С, на посівах озимих зернових культур спостерігається відновлення живлення личинок хлібного туруна (хлібної жужелиці). Зимують личинки ІІ-ІІІ віку в ґрунті на глибині 20-40 см. Найчастіше від цього шкідника потерпають посіви пшениці, посіяні по стерньовим попередникам, а також зрідженні, погано розкущені посіви озимих колосових та ранніх ярих зернових культур.

Личинки туруна харчуються вночі листками рослини, втягують їх у ґрунт, залишаючи сплутані, пожовані жилки. Рослини мають «змочалений» вигляд.  Хлібний турун – дуже небезпечний шкідник у посівах зернових культур, адже за безконтрольного його розмноження рослини зазнають значних пошкоджень та гинуть, що може призвести до необхідності пересіву значних площ.

Враховуючи віковий стан личинок (ІІ віку – 20%, ІІІ віку – 80%), слід очікувати їх активного живлення та пошкодження рослин. Шкодочинність личинок навесні триватиме 5-7 тижнів (до кінця квітня – початку травня), після чого шкідник піде на заляльковування.

Необхідно вести постійний моніторинг та у разі перевищення порогової чисельності (економічний поріг шкодочинності (ЕПШ) при весняному відростанні складає 3-4 екз. / 1 кв. м), провести захисний обробіток інсектицидами.

Система захисту

Для захисту зернових культур від хлібної жужелиці потрібна комплексна система, а саме:

  • роздільний збір врожаю в ранні, стислі строки з мінімальними втратами зерна, задля уникнення падалиці, яка часто стає резервацією для шкідників;
  • видалення з полів соломи й скиртування її без втрат;
  • лущення стерні відразу після збирання врожаю та рання оранка, що сприятиме знищенню падалиці;
  • уникнення повторних посівів на одному й тому ж полі (кількість посівних площ озимої пшениці по колосових попередниках у сівозміні не має перевищувати 15-20% від загальної площі зернових культур);
  • висів якісного посівного матеріалу та його обробка ефективними інсектицидними протруювачами;
  • збалансоване застосування мінеральних добрив;
  • провести захисні обробки інсектицидами, рекомендованими «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», за умов денної температури не нижче +12 ˚С, а нічної – не нижче +5 ˚С (при дифузному заселенні шкідником невеликих площ (40-60 га) обприскування проводять суцільно, за осередкового характеру заселення посіву турунами достатньо обробити крайову смугу завширшки до 150 м по периметру поля, або вибірково в осередках підвищеної чисельності, обприскуючи, і 4-6 м навколо самого осередку).

Всі роботи з обмеження чисельності шкідливих організмів необхідно проводити при перевищенні ЕПШ, суворо дотримуючись правил техніки безпеки при роботі з пестицидами та агрохімікатами та лише препаратами з «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». До роботи з пестицидами і агрохімікатами допускаються лише ті особи, які пройшли відповідне навчання та мають Посвідчення про право роботи з пестицидами.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь