ПРОФІЛАКТИКА НЕІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Дата: 10.02.2024 11:40

Неінфекційні захворювання (НІЗ) – це незаразні хвороби, виникнення яких не пов’язано з інфекційним агентом. Найчастіше схильність до них закладена в генах, або вони виникають під впливом екологічних шкідливих речовин або у слідстві нездорового способу життя.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) основною причиною смерті у світі є хронічні неінфекційні захворювання (ХНЗ), які становлять близько 60% у загальній структурі смертності, це понад 9 мільйонів людей, які не досягли і 60-річного віку.

У загальної структурі (НІЗ) найбільш поширені чотири основних типи неінфекційних захворювань:

1. Серцево-судинні (інфаркт міокарда, інсульт)
  2. Онкологічні захворювання
  3. Хронічні респіраторні захворювання (хронічна обструктивна хвороба легень, бронхіальна астма та інш.)
  4. Діабет.

Бути здоровим хоче кожен, але, поклавши руку на серце, дуже часто охочі не діють нічого для реалізації бажання. Мудре прислів’я говорить: «під лежачий камінь вода не тече».
Тому декілька порад для наших читачів, хто хоче бути здоровим:

• ведіть активний спосіб життя,
  • забезпечуйте собі повноцінний і здоровий сон,
  • правильно харчуйтесь та отримуйте з їжею достатню кількість важливих для життя речовин,
  • живіть в гармонії із собою та сім’єю.

Пам’ятайте, що профілактичні заходи, спрямовані на попередження захворювань та дотримання здорового способу життя, гарантують зниження ризику виникнення захворювань. Зрештою, попередження позбавляє клопоту, пов’язаних з розвитком та наслідками захворювань. Важливо розуміти, що профілактика – це не те питання, яке можна відкласти на потім, діяти треба зараз!
Бережіть себе та близьких, будьте здорові!