Аліментні виплати є обов'язковою процедурою і стягуються з усіх видів доходу платника, в тому числі з пенсійних виплат.

Дата: 04.01.2024 11:24

📃Відповідно ч. 2 статті 182 Сімейного кодексу України мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становить не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

🏫Верховна Рада України 9 листопада 2023 року прийняла Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік” .

🔹Відповідно до статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” з 1 січня встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для основних соціальних і демографічних груп населення. Для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум становить 2563 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років — 3196 гривень.

💳Так, з 1 січня 2024 року мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину віком до 6 років становить 1281,50 грн, а на дитину віком від 6 до 18 років — 1598,00 грн.