Не зупинятись на досягнутому

Дата: 26.10.2023 15:09

Питання щодо позитивних результатів співпраці в поточному році та коригування спільних дій об’єднаної територіальної громади та служби зайнятості у реалізації державної політики зайнятості, наближення послуг служби зайнятості безпосередньо до населення та роботодавців громади обговорені в ході зустрічі голови Ананьївської міської ради ЮріяТищенко та начальника Ананьївського відділу Подільської філії Одеського обласного центру зайнятості Івана Непомящого.

Завдяки вчасному розпорядженню Ананьївської міської ради про організацію оплачуваних громадських робіт на території громади, та рішенню виконкому щодо виділення коштів для проведення таких робіт, з початку року в громадських роботах   прийняло участь 55 зареєстрованих безробітних. За вказівками старостів, безробітні  виконують  роботи з благоустрою територій старостатів, наводять чистоту в парках, білять бордюри, здійснюють прибирання територій прилеглих до пам’ятників культури, упорядковують меморіальні та центральні клумби, та спортивні майданчики,  озеленяють та прибирають  територій, які прилягають до житлових будинків, та інших об’єктів комунальної власності,  приводять у відповідний стан кладовища міста та сел. З початку року шляхом співфінансування, з бюджетів Ананьївської міської ради та  Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття надійшло для виплати заробітної плати безробітним задіяним в громадських роботах 380 тис. гривень.

На менше важливими є і суспільно корисні роботи які організувала Ананьївська громада в співпраці з місцевою службою зайнятості, благодійною волонтерської організації "ВЕЛИКІ СЕРЦЯ", та Комунальною установою «Центр надання соціальних послуг Ананьївської міської ради». Протягом 10 місяців, для зарплати зареєстрованим безробітним за виконання суспільно корисних робіт з  плетіння маскувальних сіток, з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття для зарплати безробітним перераховано майже пів мільйона гривень.

На робочій зустрічі також порушені питання щодо забезпечення Державною службою зайнятості для роботодавців та незайнятого населення таких сервісів  як:

Можливість перенавчання або підвищення кваліфікації у Державному навчальному закладі «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» ;
    Компенсація роботодавцям, які працевлаштовують учасників бойових дій, внутрішньо-переміщених осіб та інших категорій громадян;
    Можливість звільненим військовим, учасникам АТО, ВПО, особам з інвалідністю, та іншим категоріям громадян отримати ВАУЧЕР НА НАВЧАННЯ;
    Програма ГРАНТІВ для ветеранів та інших верств населення.

Міським головою дані фахівцям відповідні доручення щодо реалізації потенціалу Державної служби зайнятості.