Фішинг та що робити коли шахраї виманюють дані банківський карток

Дата: 25.08.2023 14:52

86% від загальної кількості випадків платіжного шахрайства за 2022 рік відбулися в мережі Інтернет. Шахраї виманюють дані банківський карток, коди, логіни та паролі через фішингові посилання, які ведуть на шахрайські сайти.

💻 Шахраї можуть копіювати дизайн будь-яких ресурсів, на яких користувачі вводять дані карти для оплати. Ці сайти можуть бути дуже схожими на справжні вебресурси відомих магазинів, банків, державних установ, міжнародних організацій та благодійних фондів.

Де можна натрапити на фішинг❓

🔸 Шахраї поширюють фішингові посилання через соціальні мережі, месенджери, смс-повідомлення, електронні листи, рекламу в інтернеті, торговельні онлайн-майданчики.

Як уникнути шахрайства❓

🔸 Не переходьте за посиланнями від незнайомців!

🔸 Перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та вводите свої персональні дані. Адреси справжнього та шахрайського сайтів можуть бути схожими, за винятком одного чи кількох символів.

👆 Пам’ятайте! Шахраї дуже активно поширюють фішинг як купівлю/продаж різних товарів, послуг.

Будьте уважними до сайтів, де купуєте та оплачуєте товар❗️

🔸 Не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих сайтах.

🔸 Перш ніж ввести в будь-яку форму дані своєї платіжної картки або паролі до онлайн-банкінгу, перевірте адресу необхідного ресурсу, адже будь-які відмінності можуть свідчити про те, що ви опинилися на фішинговому сайті.

🔸 Коли купуєте на торговельних онлайн-майданчиках, обговорюйте деталі угоди виключно в чаті торговельного майданчика або використовуючи його додаток!

➡️ Як купувати онлайн безпечно та відрізнити справжній онлайн-ресурс від шахрайського? Читайте на сайті НБУ з платіжної безпеки #ШахрайГудбай: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/.