Дата: 21.09.2023 13:25

Діти мають право на всі види правничих послуг від системи безоплатної правничої допомоги.

🟧 Отримати консультацію юриста діти будь-якого віку можуть самостійно.

Вторинна правнича допомога усім дітям до 14 років надається через законних представників — батьків, усиновлювачів, опікунів тощо.

✅ З 14 років діти мають право самостійно звернутися по вторинну правничу допомогу з деяких питань, зокрема:

🔸 захисту прав та інтересів у зв'язку з неналежним батьківським вихованням;

🔸 позбавлення батьківських прав;

🔸 визнання батьківства;

🔸 скасування усиновлення чи визнання усиновлення недійсним;

🔸 неповнолітні батьки — щодо захисту прав та інтересів своєї дитини.

✅ А з 16 років також щодо:

🔸 надання права на шлюб;

🔸 розірвання шлюбу;

🔸 визнання шлюбу недійсним;

🔸 надання повної цивільної дієздатності.

🟩 Щоб отримати послуги адвоката для дитини, яка є потерпілою або свідком у кримінальному провадженні, до найближчого бюро правової допомоги має звернутися її законний представник.

✅ Для залучення адвоката дитині, яка є підозрюваною чи обвинуваченою у кримінальному правопорушенні, слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд виносять постанову/ухвалу, яку направляють до регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

🟩 Які адвокати залучаються системою БПД для представництва та захисту інтересів дітей і чому їхні послуги безоплатні 👇

ℹ Інститут адвокатури в Україні закріплений Конституцією. Зокрема, гарантується незалежність адвокатури. Адвокати можуть працювати як самостійно, так і в адвокатських обʼєднаннях. Займаючись приватною юридичною практикою, вони на власний розсуд обирають справи і клієнтів, з якими бажають працювати.

✅ Водночас на державному рівні вирішено надавати окремим категоріям осіб, зокрема дітям, адвокатську допомогу за кошти з Державного бюджету України.

Це означає, що для клієнта послуга є безоплатною, а адвокат отримує гроші за свою роботу від держави — на підставі контракту або договору із системою БПД.

☝️ Отже, не існує «платних» та «безплатних» адвокатів — різниця лише у способі оплати їхніх послуг.