Безоплатна правова допомога стане доступнішою: підписано зміни до закону

Дата: 12.05.2023 11:34

Безоплатна правова допомога стане доступнішою: підписано зміни до закону.

Що зміниться❓

Зараз: діти та недієздатні особи та особи, дієздатність яких обмежена, можуть отримати безоплатну вторинну правову допомогу тільки через законних представників.

✅Стане: вони отримають право звертатися за безоплатною вторинною правовою допомогою особисто з питань, звернення з якими до суду дозволяється таким особам.

Зараз: мають право на усі послуги системи БПД люди з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

✅Стане: критерій малозабезпеченості розширено до двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

👆Тобто, наприклад, у травні 2023 року для працездатних людей — це 5368 грн, для непрацездатних — 4186 грн). Після набрання чинності законом усі люди, чий дохід менше 5368 грн — матимуть право на усі послуги системи БПД.

✅Право на вторинну правову допомогу (зокрема на представництво інтересів у судах, складення заяв до суду) отримають:

▪️ люди, які звертаються щодо відновлення втрачених документів для отримання компенсації за пошкоджене та знищене майно внаслідок війни.

▪️ люди, які постраждали від торгівлі людьми.

👉 Детальніше — у статті на сайті: bit.ly/41aeeB5

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid