Хто та за яких умов має право вручати повістки, чи визначено в законодавстві місця вручення повісток, хто має право перевіряти документи
Хто та за яких умов має право вручати повістки, чи визначено в законодавстві місця вручення повісток, хто має право перевіряти документи та про інше - розповів юрист Одеський місцевий центр з надання БВПД Микола Крутій.
Хто має право вручати повістки
Відповідно до пункту 56 Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом (далі - Положення), оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці здійснюється за розпорядженнями керівників районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
Вручення повісток проводиться через уповноважених на те осіб, зокрема через:
представників органів місцевого самоврядування;
керівників підприємств, установ, організацій, незалежно від підпорядкування і форми власності;
представників закладів освіти;
посадових осіб районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Варто звернути увагу, що повістка виписується завчасно (зокрема в приміщенні ТЦК та СП) на підставі розпоряджень територіального центру комплектування та соціальної підтримки та підписується його керівником. Тобто, це робиться завчасно.
Уповноважені особи мають право виключно вручати завчасно заповнені повістки, а не заповнювати їх перед врученням.
Чи визначено в законодавстві місця вручення повісток
Законодавством України чітко не визначено де саме має відбуватися вручення повісток, а тому вручення повістки можливо на вулиці, блокпостах, за місцем проживання, за місцем роботи і т.д.
В яких випадках та на яких підставах уповноважені особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки мають право зупинити особу та вимагати пред’явити документи, що посвідчує особу з метою вручення повістки
Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. № 1456, затверджено Порядок перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану (далі- Порядок).
Пунктом 5 Порядку визначено, що право на проведення перевірки документів в осіб надано відповідним уповноваженим особам Національної поліції, СБУ, Національної гвардії, Держприкордонслужби, ДМС, Держмитслужби та Збройних Сил, які визначені в наказі коменданта.
Пункт 7 Порядку містить перелік випадків коли уповноважена особа має право вимагати в особи пред’явлення нею документів, що посвідчують особу.
Уповноважені особи ТЦК та СП при зупинці людини з метою перевірки документів, які посвідчують особу, повинні мати при собі:
Службове посвідчення або інший документ, який підтверджує їх приналежність до підрозділу визначеному у наказі коменданта.
Копія наказу коменданта, яким визначено підрозділи які мають право на перевірку документів.
Наказ або розпорядження «військомату» яким уповноважено зазначених осіб на вручення повісток (вручити повістку можливо будь де, але тільки уповноваженою на те особою).
Назвати підставу визначену у пункті 7 Порядку перевірки.
Детальніше про вручення повісток, читайте на сайті за посиланням: http://bit.ly/3jlheKW
Як отримати безоплатну правову допомогу
Зателефонувати до контактного центру системи БПД за номером 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).
Номер для дзвінків з-за кордону: +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).
Юристи працюють на лінії щодня: понеділок – п’ятниця з 08:00 до 19:00; субота, неділя з 09:00 до 18:00.
Контактні дані бюро правової допомоги, офіційний сайт та інші сервіси доступу до безоплатної правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua