Як отримати грошову допомогу на проживання внутрішньо переміщеній особі?

Дата: 15.11.2022 10:43

Як отримати грошову допомогу на проживання внутрішньо переміщеній особі? З таким запитанням люди дуже часто телефонують до контактного центру системи БПД за номером 📞0 800 213 103

📄 Заяву для отримання допомоги можна подати двома способами: онлайн та офлайн:

🔸 для отримання допомоги онлайн треба заповнити заяву на Порталі Дія, в тому числі через мобільний додаток «Дія»;

🔸 заява офлайн про надання допомоги на проживання ВПО подається до органу соціального захисту населення, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

Неповнолітня дитина (від 14 до 18 років) має право самостійно звернутися за призначенням допомоги.

📄 Заяву про виплату допомоги малолітній дитині (до 14 років), яка прибула без супроводу законного представника, може подавати від її імені особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах (у тому числі хрещені батьки).

📄 Заяву про виплату допомоги особі, яка визнана судом недієздатною, може подавати її законний представник або уповноважена особа органу опіки та піклування.

Допомога надається щомісячно з місяця звернення у таких розмірах:

🔸 для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн;

🔸 для інших осіб – 2 тис. грн.

⚖ За детальнішою інформацією з цих, а також будь-яких інших правових питань, звертайтеся до контактного центру системи БПД за номером 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

Номер для дзвінків з-за кордону: +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

Юристи працюють на лінії щодня: понеділок – п’ятниця з 08:00 до 19:00; субота, неділя з 09:00 до 18:00.

Контактні дані бюро правової допомоги, офіційний сайт та інші сервіси доступу до безоплатної правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua