Правова допомога дітям, які постраждали внаслідок воєнних дій

Дата: 02.09.2022 10:59

Чимало українських ??дітей нині опинилось у складних і нетипових для свого віку життєвих ситуаціях. Війна позбавила їх відчуття безпеки та домівок, зробила багатьох сиротами чи напівсиротами. Діти, котрі стали потерпілими або свідками злочину, потребують особливої підтримки та допомоги. З огляду на це держава для надання правової допомоги виокремила таку категорію, як діти, які постраждали внаслідок воєнних дій.

Захист прав та інтересів дітей – одне з пріоритетних завдань системи БПД. Згідно зі статтею 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» діти, у тому числі діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту, мають право на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону, а саме: захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на таку допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Детальніше про те, як система БПД долучається до правового захисту дітей в Україні, читайте на нашому сайті: https://bit.ly/3AxwvNl

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid