У зв’язку зі збройною агресією рф проти України зросла кількість громадян, які захищають нашу країну та боронять її суверенітет.

Дата: 17.08.2022 11:17

Громадяни України, які стали до лав Збройних Сил України та інших військових формувань, набули статусу військовослужбовців?, тож на них поширюються всі права професійних військових.

Фахівець Подільський місцевий центр з надання БВПД Сергій Кудрявцев розповів про права військовослужбовців.

Серед яких:

?право на достатнє грошове, речове та інші види забезпечення, що відповідають умовам військової служби;

?право на отримання підйомної допомоги та добових при переїзді на нове місце служби;

?право на збереження місця роботи та посади, а також право на зарахування часу перебування на військовій службі до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби;

?право на визначення тривалості службового часу і часу відпочинку;

?право на охорону здоров’я та медичну допомогу;

?право на отримання одноразової грошової допомоги членам сім’ї, у разі смерті військовослужбовця;

?право на звільнення від штрафних санкцій та пені за невиконання кредитних зобов’язань, а для ФОПів - від сплати єдиного соціального внеску;

?право на достроковий вихід на пенсію та подальше пільгове пенсійне забезпечення;

?право отримання статусу учасника бойових дій, що у подальшому передбачає пільги на житлово - комунальні послуги, проїзд, санаторно-курортне лікування, отримання земельних ділянок, житла тощо.

Діючі ?нормативно-правові акти, які регулюють проходження військової служби надають військовослужбовцям й інші права, а також можливості їх реалізації.

Тож у разі виникнення потреби у отриманні додаткових роз’яснень Ви можете звернутися на гарячу лінію системи безоплатної правової допомоги за номером ??0-800-213-103.

Дізнайтеся більше про надання безоплатної правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid