Що робити і куди звертатись у випадку сексуального насильства?

Дата: 12.08.2022 10:41

Люди, які постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з воєнними діями та збройним конфліктом, мають право на безоплатну допомогу: ?правову, ? медичну, ? соціальну, ?психологічну.

? Система надання безоплатної правової допомоги надає консультації та роз’яснення з будь-яких правових питань.

? У кримінальних провадженнях, розпочатих за фактом вчинення сексуального насильства, для постраждалих забезпечується безоплатна допомога для ? представництва інтересів у судах; ? складення документів процесуального характеру, зокрема: позовних заяв, клопотань, заяв до суду.

? Єдиний телефонний номер системи надання БПД 0 800 213 103

? Усі сервіси безоплатної правової допомоги https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

? Проєкт Психічне здоров'я для України у партнерстві з консалтинговою агенцією One Health запустили інформаційну платформу “Далі Є”: mh4u.in.ua/dali-ye

? Мета платформи – допомогти людям, які пережили сексуальне насильство під час війни, знайти всю необхідну інформацію у одному місці про те, як та де можна отримати медичну, психологічну та юридичну допомогу в Україні та Польщі. Адже далі точно є.

? На сайті ви знайдете таку інформацію:

? надійні організації, які надають допомогу, та їх контакти

? що робити, якщо ви стали свідком насильства

? як спілкуватися з близькою людиною, яка пройшла крізь такий досвід

? чому важливо давати свідчення та яка їх цінність

? корисні матеріали для фахівців у сфері психології, юриспруденції та журналістики: як працювати з такими клієнтами, як етично проводити інтерв’ю та писати про це.