В Україні більшість фізосіб-підприємців (ФОПів) мали встановити реєстратори розрахункових операцій (програмні на телефони або касові апарати) до 1 січня.

Дата: 26.01.2022 15:27

Невелика кількість ФОПів, які продають контрабанду або приховують свої обороти від податкової, не лише відмовилися встановлювати реєстратори, а й влаштували мітинги під будівлею Ради зі спробою штурму. З 1 лютого штрафи для них значно зростуть.

Про це написав голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Як зміниться розмір штрафів (вважається у відсотках від операцій без РРО):

• 10% під час встановлення РРО до 1 лютого 2022-го;

• 50% під час встановлення РРО до 1 березня 2022-го.

Штрафи не застосовуються автоматично, а лише за результатами перевірки податкової. "У тих кількох тисяч ФОП, які ще не встановили РРО, є небагато часу – до лютого, щоб встановити РРО і як і інші сумлінні колеги – ФОПи фактично будуть звільнені від штрафів на 2022 рік", – написав нардеп.

Також він розвінчав частину міфів. Наприклад, усі товари, як стверджують активісти, не потрібно кодувати. Виняток лише для підакцизних товарів: паливо, тютюнові вироби та алкоголь.

"Не вірте шахраям. Вони вас використовують. Система не буде скасована. Вона приймається на користь усіх громадян країни"– звернувся Гетманцев до тієї частини ФОПів, які працюють чесно, але з якоїсь причини все ще не встановили РРО.