Льодяна кірка може призвести до пошкодження посівів озимини — Держпродспоживслужба

Дата: 18.01.2022 11:42

Якщо перепади температур збережуться надалі, то існує загроза утворення льодяної кірки, що може призвести до пошкодження посівів озимих культур. Про це повідомили в Держпродспоживслужбі.

«Наразі озимі культури знаходяться у стані зимового спокою, їхня перезимівля відбувається задовільно. Мінімальна температура на глибині вузла кущіння озимих та кореневої шийки багаторічних трав протягом підзвітного періоду не опускалась нижче -1…-20°С», — повідомили фахівці.

До того ж посіви озимих зернових культур і ріпаку скрізь заселені мишоподібними гризунами, активний розвиток, міграція та шкідливість яких дещо стримується через зволоження ґрунту від короткочасних опадів у вигляді снігу та дощу різної інтенсивності.

«Загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження», — наголосили в Держпродспоживслужбі.