Підпис поставлено: податки зростуть для українців вже з 1 січня

Дата: 12.01.2022 15:07

Президент України Володимир Зеленський підписав так званий «ресурсний» закон. Документ передбачає підвищення цілої низки податків, серед яких ставка для власників сільгосподарських земель, екологічний податок, акциз на пиво та сигарети тощо.

Закон №5600, над яким у Раді працювали майже півроку, набрав чинності вже 1 січня 2022 року. Документ не лише збільшить деякі податкові ставки, а й докорінно змінить підхід до процедури оподаткування алкоголю й цигарок акцизом, та навіть податком на додану вартість. Новий закон підвищить ставки за шкідливі викиди (екологічний податок). Він впровадить принципово новий вид стягнення для власників землі сільськогосподарського призначення – мінімальне податкове зобов’язання. Цей податок буде відсотком із найменшого можливого доходу, який отримує від землі її власник, чи орендар. Загалом «ресурсний» закон було прийнято парламентарями 30 листопада, після чого він очікував на схвалення Президента. Нові правила оподаткування офіційно вступили у силу із першого дня нового 2022 року.

Прийняття закону №5600 стало виконанням обіцянки, даної Міжнародному валютному фондові. За попередніми розрахунками нова податкова політика дозволить Україні протягом наступного року збільшити дохід держбюджету на 0,5% внутрішнього валового продукту.