НІКОЛИ НЕ ЗДАВАЙСЯ!
В усьому світі приділяється велика увага тому, аби люди з інвалідністю не зазнавали дискримінації. Україна також взяла на себе зобов’язання забезпечувати й заохочувати повну реалізацію прав й основоположних свобод всіма особами з інвалідністю без будь-якої дискримінації.
Мова йде про Конвенцію про права осіб з інвалідністю і Факультативний протокол до неї, що набрали чинності 6 березня 2010 року.
Конвенція про права осіб з інвалідністю не є першим міжнародним документом з прав людини, що гарантує таким особам рівні з усіма іншими громадянами можливості. Проте, на відміну від попередніх документів, вона передбачає для осіб з інвалідністю значно вищий рівень захисту, оскільки детально визначає всі права, якими вони можуть користуватися.
За офіційними даними в Україні бальше 2 млн 600 тис. осіб з інвалідністю, тобто більше 6% населення країни.
Відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» особи з інвалідністю володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією України, законами України та міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Тобто, не існує якихось особливих чи окремих прав для осіб з обмеженими можливостями. Права людини в кожного однакові, питання лише в перешкодах на шляху до їхньої реалізації.
Соціальний захист осіб з інвалідністю є складовою діяльності держави, що полягає у наданні пенсії, державної допомоги, компенсаційних та інших виплат, пільг, соціальних послуг, здійсненні реабілітаційних заходів, встановленні опіки (піклування) або забезпеченні стороннього догляду.