Збережемо та повернемо сім’ю таким дітям

Дата: 08.12.2021 09:50

Реальна ситуація в Україні свідчить, що проблема “дітей вулиці” з’явилася не вчора, але за різних умов вона розвивалася по- різному. Іноді навіть важко пояснити, що спонукає дитину залишити родину, школу, близьких людей і йти на вулицю. Проте, сьогодні можна стверджувати, що існує ряд факторів, які, в основному, дозволяють зрозуміти, чому все частіше діти обирають такий ненадійний і часто небезпечний спосіб життя.

Служба у справах дітей основним своїм завданням щодо захисту прав дітей бачить налагодження діяльності між батьками та всіма структурними підрозділами з питань проведення заходів щодо профілактики бездоглядності серед дітей. Феноменом вуличних дітей є симптом надзвичайного соціального і економічного неблагополуччя в сім’ї. На основі даної соціальної проблеми визначено ряд соціально-економічних умов появи “дітей вулиці” :

- погіршення матеріального становища в сім’ї ;

- збільшення незайнятих дітей та підлітків;

- експлуатація дорослими дитячої праці;

- безвідповідальність батьків за утримання і виховання дітей;

- конфлікти між батьками та дітьми;

- ослаблення роботи з організації дозвілля дітей.

З метою усунення причин та умов, що призводять до втеч дітей, служби у справах дітей райдержадміністрації та територіальних громад проводять відповідні профілактично-виховні заходи.