Заборона пластикових пакетів в Україні вже не за горами

Дата: 09.11.2021 23:39

Фото без описуФото без опису

Верховна Рада України заборонила їхнє використання у магазинах, кафе та ресторанах з 1 січня 2022 року.

Підтримуєте такий крок на захист довкілля?

Згідно зі статистикою, кожен українець використовує 500 пластикових пакетів щорічно. Поліетиленові пакети не розкладаються в природі. Ми чудово бачимо, що пластик просто лежить і накопичується. У світі кожну секунду використовується близько 160 тис. пластикових пакетів. Це є одним із головних джерел забруднення навколишнього середовища.

Із березня 2022 року з магазинів зникнуть надтонкі й тонкі пакети. Як виняток їх можна буде використовувати тільки для упаковки риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду. Також під заборону не потрапляють щільні пакети, які можна використовувати кілька разів.

Від початку дії заборони, людей за використання пластикових пакетів не штрафуватимуть, покарання торкнуться тільки бізнесу. Перший штраф - від 1 700 до 3 400 грн, а за повторне порушення доведеться заплатити від 3 400 до 8 500 грн.

Під забороною також оксорозкладні пакети. Це такі, на яких часто пишуть «еко», але насправді вони не розкладаються на безпечні елементи, а просто розкришуються під дією світла та кисню на мікропластик. Який теж шкідливий, бо через ґрунт і воду шкодить довкіллю.