Долинська сільська територіальна громада Подільського району Одеської області
Одеська область, Подільський район

ТЕРИТОРІАЛЬНА ОБОРОНА ЯК ОСНОВА НАЦІОНАЛЬНОГО СПРОТИВУ: МІСЦЕВІ ДОБРОВОЛЬЦІ ЗА 2-3 РОКИ МАЮТЬ УКОМПЛЕКТУВАТИ ТА НАВЧИТИСЯ ЗАХИЩАТИ СВОЮ КРАЇНУ

Дата: 04.11.2021 15:22
Кількість переглядів: 450

Фото без опису

Питання національної оборони дуже актуальне для Одеської області, саме тому його й розглянули та обговорили в ході чергової селекторної наради, яку

голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький провів в режимі онлайн з головами райдержадміністрацій, районних рад, територіальних громад – правові та організаційні засади національного спротиву.

Сергій Гриневецький зауважив, що у 2021 році вперше розроблена та затверджена Указом Президента України Стратегія воєнної безпеки України.

«Вона передбачає абсолютно новітнє для України доктринальне поняття — Всеохоплююча оборона. У липні ухвалено Закон "Про основи національного спротиву", ініційований Президентом. І це означає, що тепер захист України є всенародною справою», - наголосив він.

З 1 січня 2022 року вступає в дію Закон України «Про основи національного спротиву». Законом передбачено створення бригад територіальної оборони, які будуть діяти в кожній області. Відповідно до Закону кількість підрозділів тероборони відповідатиме кількості районів. Це сприятиме підтримці їх місцевою владою у питаннях виконання завдань, підготовки, розміщення, функціонування і залучення добровольців, що дасть змогу за 2-3 роки отримати підготовлений, навчений людський ресурс — людей, які проживають на своїй території та готові захищати за необхідності свою країну.

З цього питання доповіли директор Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Сергій Готко та начальник Одеського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки Євген Борисов.

«Метою національного спротиву є підвищення обороноздатності держави, надання обороні України всеохоплюючого характеру та сприяння забезпеченню готовності громадян України. При цьому до завдань територіальної оборони входять, зокрема, своєчасне реагування та вжиття необхідних оборонних заходів; посилення охорони та захисту державного кордону; захист населення й територій від надзвичайних ситуацій та у ліквідації наслідків ведення воєнних дій; підготовка громадян до національного спротиву; забезпечення умов для безпечного функціонування органів влади; охорона та оборона важливих об’єктів й комунікацій; забезпечення заходів громадської безпеки і порядку в населених пунктах тощо. Територіальна оборона складається з таких складових: військова (органи військового управління), цивільна (органи державної і місцевої влади) та військово-цивільна (штаби зон та добровольчі формування). Рішення про введення в дію Зведеного плану територіальної оборони України або відповідних планів в окремих її місцевостях (що є підставою для розгортання територіальної оборони) приймається Радою національної безпеки і оборони України, вводиться в дію Указом Президента України та підлягає негайному оприлюдненню», – визначив основні положення зазначеного закону Сергій Готко.

Зі свого боку, Євген Борисов додав: «Правову основу національного спротиву становлять Конституція України, вищезазначений закон та інші закони України, міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також видані на виконання Конституції та законів України інші нормативно-правові акти».

Також Євген Борисов навів детальний перелік нормативно визначених повноважень органів влади на кожному рівні – обласної та районних рад; сільських, селищних та міських рад (включаючи виконавчі органи); сільських селищних та міських голів. При цьому він окремо наголосив, що в ході визначення місць та об’єктів для постійної дислокації підрозділів територіальної оборони (загальною кількістю 100) в кожному з районів Одеської області встановлено технічну необхідність проведення поточного ремонту, що передбачає закладання відповідних програм фінансування на 2022 рік.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь