Психологічна реабілітація учасників АТО/ООС

Дата: 26.10.2021 15:18

Постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2021 року №190 затверджено зміни до законодавчих актів, відповідно до яких право на отримання послуги з психологічної реабілітації мають учасники антитерористичної операції, особи, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, постраждалі учасники Революції Гідності, члени їх сімей та члени сімей загиблих (померлих) таких осіб, яким установлено один із статусів:

• учасника бойових дій;

• особи з інвалідністю внаслідок війни;

• учасника війни;

• постраждалого учасника Революції Гідності;

• члена сім’ї, члена сім’ї загиблого (померлого) вищезазначених осіб.

Для отримання послуги з психологічної реабілітації необхідно подати заяву та наступні документи:

• копію паспорта;

• копію номера облікової картки платника податку;

• копію посвідчення (засвідчена підписом особи), що підтверджує наявність одного зі статусів;

• копію документа (засвідчена підписом особи), що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням у районах антитерористичної операції в період її проведення, або копію документа про участь особи в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення;

• копію свідоцтва про шлюб для членів сімей (дружини, чоловіка)

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб»

Документи, які необхідно подати до управління соціального захисту: Заява, копію паспорта, копію реєстраційного номера облікової картки платника податків, копію посвідчення (засвідчена підписом) особи, що підтверджує наявність одного із статусів: учасника бойових дій; особи з інвалідністю внаслідок війни; учасника війни; постраждалого учасника Революції Гідності, учасника антитерористичної операції та особи, яка здійснювала заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, члена сім’ї, члена сім’ї загиблого (померлого) таких осіб, копія свідоцтва про шлюб (для членів сімей).

Доводимо до відома, що затверджено перелік суб’єктів, які в 2021 році надають послуги з психологічної реабілітації, а саме:

ДП «Південь-Курорт-Сервіс» (Одеська область, Білгород-Дністровський район, смт Сергіївка);

ТОВ «Санаторій «Токарі» (Сумська область, Лебединський район, с. Токарі);

Медичний центр «Нові Санжари» Національної гвардії України (Полтавська область, смт Нові Санжари);

ТОВ «Оздоровчо-профілактичний комплекс «Планета здоров’я» санаторій «Женева» (Львівська область, м. Трускавець).