Долинська сільська територіальна громада Подільського району Одеської області
Одеська область, Подільський район

ДЕРЖАВНІ ПІДПРИЄМСТВА ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ РЕОРГАНІЗУЮТЬ

Дата: 22.10.2021 14:39
Кількість переглядів: 543

Фото без опису

За оцінками експертів, ліси Одещини відіграють важливе водоохоронне, кліматорегулююче, ґрунтозахисне значення, а також виконують природоохоронні, санітарно-оздоровчі, рекреаційні функції. У зв’язку з запровадженням сучасних засобів моніторингу, контролю, обліку даними, - потребує змін і система лісового господарства України. Лісистість Одещини - 6,2%.

«Сучасні ліси Одещини - це рукотворні насадження створені нелегкою працею десятків тисяч людей. Оскільки всі ліси області є штучними, то вони потребують постійного догляду задля їх збереження. Ліси в Степу є не стільки джерелом деревної сировини, скільки могутнім фактором стабілізації навколишнього природного середовища, надійною складовою єдиної екологічної системи Одещини, запорукою захисту ґрунтів від вітрової та водної ерозії та підвищення врожайності сільськогосподарських культур» - зазначив на селекторній нараді з представниками територіальних громад, яка відбулась в Одеській ОДА в режимі онлайн, начальник Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Домікан.

За його інформацією, в Одеській області на даний час функціонують 11 державних підприємств, підпорядкованих Одеському обласному управлінню лісового та мисливського господарства. Середня площа одного лісгоспу - 13 тисяч гектарів. В свою чергу, ці підприємства складаються із структурних підрозділів – лісництв – кількість яких становить 38 одиниць.

«Чому потрібна реформа? Пояснюю. Сьогодні ефективність підприємств, яке веде господарство на площі 10-15 тисяч гектарів, є недостатньо високою. Для прикладу, середній розмір державного лісогосподарського підприємства в республіці Білорусь, де схожа модель лісового господарства, становить 60-100 тисяч гектарів і рівень ведення господарства там один з найкращих у Європі. Реорганізацію планується провести шляхом приєднання лісгоспів до вже існуючих, без зміни меж та кількості структурних підрозділів. Тобто, було і залишається 38 лісництв і планується надати їм більше можливостей як у фінансовому, так і в технічному забезпеченні. Зменшення чисельності державної лісової охорони не передбачається. Створюється 4 державних лісогосподарських підприємства» - повідомив Начальник Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Домікан.

Буде утворене державне підприємство «Балтське лісове господарство» шляхом приєднання державних підприємств «Кодимське лісове господарство», «Подільське лісове господарство» та «Савранське лісове господарство». Загальна площа нового підприємства – 51,2 тис.га. В державне підприємство «Ананьївське лісове господарство», площею в 43,2 тисячі гектар, утвориться шляхом приєднання «Березівського лісового господарства» та «Ширяївського лісового господарства». 51 тисячу гектар матиме державне підприємство «Одеське лісове господарство» до якого приєднають «Велико-Михайлівське лісове господарство». До державного підприємства «Ізмаїльське лісове господарство» приєднають «Саратське лісове господарство» - загальна площа нового підприємства становитиме 41,4 тис.га.

Укрупнення державних підприємств, за словами Володимира Домікана, жодним чином не вплине на виконання комплексу заходів, пов’язаних з веденням лісового господарства та діяльність основних кваліфікованих працівників галузі (лісничих, майстрів лісу, лісників) та робітників лісокультурних (лісогосподарських) робіт. Перегляду підлягатиме виключно склад адміністративного персоналу.

«Утворення нового укрупненого лісгоспу з відповідними структурними підрозділами та незмінність фонду оплати праці не призведе до зменшення надходжень податків до місцевих бюджетів. Що стосується місцевих податків та зборів, які платять державні лісогосподарські підприємства, сьогодні і після укрупнення будуть сплачуватися до бюджетів тих самих громад, оскільки головні структурні підрозділи (лісництва) не ліквідуються та не об’єднуються. Тобто рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів та податок за лісові землі відповідно до діючого законодавства так і буде перераховуватися до місцевого бюджету за місцезнаходженням лісової ділянки. Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), нарахований працівникам структурних підрозділів (лісництв, нижніх складів, тощо), перераховуватиметься до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу» - відзначив начальник Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Домікан.

Окрім цього, в рамках реалізації програми Президента України «Зелена країна» за три роки в Україні висадять 1 мільярд нових дерев, а за 10 років площа лісів в Україні збільшиться на 1 мільйон гектарів. Це - головна мета програми «Зелена країна» і вектор роботи лісової галузі на найближчий час.

В ході Акції «Створюємо ліси разом» восени 2021 року планується висадити 250 тисяч дерев, таких порід як дуб, ясен, клен, софора, акація тощо на лісових ділянках площею у 57 гектар.

«До участі в Акції з садіння дерев запрошуємо учнівську та студентську молодь, представників органів влади, територіальних громад, громадських організацій та засобів масової інформації. Окрім цього діє спеціальний сайт https://zelenakraina.gov.ua/, де кожна людина зможе відстежити хід садіння лісу в кожному регіоні та в межах держави в цілому. То ж долучитися до садіння дерев зможуть всі бажаючі – для цього потрібно заповнити спеціальну форму реєстрації на участь в акції «Створюємо ліси разом», або ж звернутися безпосередньо до лісництва, держлісгоспу чи управління» - поінформував начальник Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Домікан.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь