АГРАРНИЙ ФРОНТ: МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
04 серпня відбулася зустріч Олега Кіпера начальника Одеської військової адміністрації, директора Департаменту агрополітики, МЗС, з представниками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Міжнародну делегацію представляли:
П'єр Вотье, Голова офісу ФАО в Україні;
Ірина Гетьман, національний спеціаліст з питань безпеки;
Марина Матвєєва, фахівчиня з питань комунікацій.
Сторони в рамках зустрічі обговорили співробітництво в галузі економіки, зокрема стосовно аграрних питань, між Україною та ФАО (ООН). Окремо йшлося про актуальний стан в сільськогосподарському секторі регіону та шляхи підтримки аграріїв Одеської області.
З початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну значно активізувалася взаємодія агротоваровиробників Одещини з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО).
Напередодні «Жнив-2022» 126 сільгосппідприємств регіону отримали від структур ФАО 1473 штуки зернових рукавів для напільного зберігання зерна, що допомогло розв'язувати проблему довготривалого зберігання зерна безпосередньо в господарствах, при перевантаженості складів зерном урожаю 2021 року, яке не вдалося реалізувати через блокування морських портів України.
Також для завантаження та розвантаження рукавів 6 господарств області отримали відповідні механізми й необхідне обладнання. У поточному 2023 році співробітництво агросектору Одеської області з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) продовжило плодотворно розвиватися. Для забезпечення весняної посівної кампанії насінням ярих сільськогосподарських культур 150 сільгосптоваровиробників регіону отримали від ФАО 300 тонн насіння гороху, 800 господарств - 800 тонн насіння ярого ячменю, 140 фермерів по 10 посівних одиниць насіння кукурудзи та 180 фермерів і фізичних осіб-підприємців (ФОП) по 10 посівних одиниць насіння соняшнику.
Олег Кіпер зазначив, що ситуацію, яка виникла в Україні внаслідок російського вторгнення, слід розглядати у більш широкому контексті, оскільки вона становить загрозу миру і стабільності у цілому світі. Одещина дуже цінує підтримку з боку міжнародних партнерів, а питання підтримки економіки регіону зараз мають пріоритетне значення.
Алла Стоянова директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин зазначає, що “в ході зустрічі було піднято низку актуальних для розвитку агросектору питань. Наприклад, відкриття ветеринарної та фітосанітарної лабораторій в м. Ізмаїл за підтримки ФАО".
Ключові питання зустрічі питання:
– проєкти ФАО в Одеській області, розширення співпраці з місцевими громадами;
– ситуація з експортом зерна, можливі напрямки підтримки експорту.
“Сила аграрного фронту в мотивації. Фермери — це не лише бізнес, це стиль життя. Вони щороку мають якісь виклики, але борються за свою справу, тому що люблять та цінують рідну землю. Робота на землі творча, як у художника. Починаєш сіяти, проїжджаєш трактором — і вона з сірої стає чорною. І запах йде такий особливий. А згодом стане зеленою. Немає більшого задоволення, як працювати на землі. Та не має зараз в аграріїв іншої мети, як максимально захистити батьківщину та допомогти армії. Пишаюсь кожним фермером! Вдячна за посильну участь міжнародної спільноти у зміцненні аграрного фронту”, - говорить Алла Стоянова.
Зі свого боку П'єр Вотье подякував за зустріч і висловив свою повну солідарність та підтримку Україні.
ДІЄМО РАЗОМ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ!